Grupa tworzyw sztucznych

PLEXI

Najbardziej popularnym tworzywem sztucznym używanym przy produkcji reklam i elementów POS jest plexi. Materiał ten występuje pod kilkoma nazwami takimi jak pleksi, pleksy, PMMA, plexiglass, akryl, szkło akrylowe. Dzięki swoim właściwościom możemy poddać go obróbce mechanicznej takiej jak :cięcie plexi, frezowanie plexi, wiercenie, grawerowanie, piaskowanie, oraz obróbce termicznej takiej jak : gięcie plexi , formowanie, klejenie, polerowanie.

Płyty występują w wersji ekstrudowanej lub wylewanej, w grubościach od 1 – 25 mm, rury z plexi o średnicach od 5 – 650 mm.

Materiał ten znajduje zastosowanie przy produkcji reklam, stojaków reklamowych, wyrobów z pleksi, ekspozytorów.

 PCW (PCV)

plyty_PCV_frezowanieKolejnym tworzywem sztucznym znajdującym zastosowanie przy produktach takich jak ekspozytory reklamowe, displaye reklamowe, stojaki reklamowe, reklamy, są płyty ze spienionego i twardego PCW. Płyty są wytwarzane z polichlorku winylu. Posiadają one cechy nie tylko wysokiej wytrzymałości mechanicznej na uderzenia ale również odporności na warunki atmosferyczne. Dzięki swej gładkiej powierzchni idealnie nadają się do nanoszenia nadruku, lakierowania oraz wyklejania folii.

Płyty występują w grubościach od 1 – 19 mm i podstawowych kolorach według palety RAL. Mają idealne zastosowanie przy produkcji reklam zewnętrznych, toperów reklamowych, stoisk wystawienniczych, konstrukcji ekspozytorów reklamowych.

HIPS

plyty_hips_frezowaniePotocznie zwane hipsem – to płyty z polistyrenu o wysokich właściwościach termoplastycznych. wykorzystywany często do produkcji elementów termoformowanych takich jak tacki, traye, formy przestrzenne, elementy stojaków reklamowych. Poza tymi właściwościami porównywalnie lekko poddaje się obróbce mechanicznej takiej jak frezowanie, cięcie czy wiercenie.Hips stanowi również doskonałe podłoże do nadruku.

Materiał występuje w podstawowej gamie kolorystycznej i grubościach od 0,25 mm – 5 mm. Bezbarwny polistyren stanowi czasem zamiennik dla bezbarwnych płyt z pleksi. Znajduje zastosowanie przy produkcji reklam podświetlanych, termoformowanych elementów ekspozytory reklamowe, stojaki na kosmetyki, stojaki na słodycze, opakowania, wytłoczki.

POZOSTAŁE TWORZYWA SZTUCZNE

Do grupy pozostałych tworzyw sztucznych należą: poliwęglany lite i komorowe, płyty PET, płyty KAPA.

Dzięki takiej dostępności szerokiej gamy materiałów możemy przy produkcji dowolnie dobierać poszczególne elementy produktu końcowego. W sytuacjach gdy priorytet projektu nastawiony jest na cenę możemy zastosować tańszy odpowiednik o podobnych właściwościach technicznych. Dla przykładu w takich produktach jak stojak na ulotki, cenówka, koszulka na plakat zamiast bezbarwnej plexi możemy zastosować  PET.

producent_plexi

Wszystkie Prawa Zastrzeżone
mobile +48 512 479 103 | e-mail biuro@inpos.pl

Scroll to top